Uenigheter og konflikter kan oppstå overalt der mennesker møtes, og er en naturlig del av livet. Noen konflikter går fort over og påvirker i liten grad relasjoner eller fellesskap, mens andre kan vokse seg store og gjøre skade. Dette kurset vil prøve å gi deg noen verktøy du kan bruke for å håndtere en konfliktsituasjon på en konstruktiv måte.
Kurset tar ikke for seg varslingssaker og håndtering av disse, det dekkes i vårt kurs om håndtering av varsler (November 2023). I tillegg kan kan man alltid ta kontakt med oss i LNU for hjelp til håndtering av slike saker på trygg@lnu.no.
Kurset legger opp til aktiv deltagelse, erfaringsdeling og felles refleksjon. Kurset passer for ansatte og sentralt tillitsvalgte i organisasjonen.
Ingrid Louise Grøntvedt, organisasjonsrådgiver kompetanse og organisasjonsutvikling.